PL
Zaloguj

Accession Capital Partners wspiera Spearhead

Fundusz AMC Capital IV (AMC), korzystając z doradztwa Accession Capital Partners (ACP), podpisał umowę nabycia akcji spółki z branży rolno-spożywczej P&P Spearhead UK Holdings Ltd (Spearhead) od Paine Schwartz Partners.

Accession Capital Partners wspiera Spearhead

Fundusz AMC Capital IV (AMC), korzystając z doradztwa Accession Capital Partners (ACP), podpisał umowę nabycia akcji spółki z branży rolno-spożywczej P&P Spearhead UK Holdings Ltd (Spearhead) od Paine Schwartz Partners. Transakcja jest uzależniona od spełnienia pewnych warunków, w tym uzyskania zgód antymonopolowych.

Spearhead to wiodąca zintegrowana pionowo grupa rolno-spożywcza działająca w Unii Europejskiej. Spółka zarządza gruntami rolnymi o powierzchni 83.000 hektarów na terenie Polski, Czech, Słowacji, Rumunii i Wielkiej Brytanii, gdzie rozpoczęła swoją działalność ponad 50 lat temu. Spearhead jest niewątpliwie europejskim liderem w dziedzinie rolnictwa regeneracyjnego, który korzysta z cennych danych gromadzonych dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii rolnictwa precyzyjnego. Spearhead specjalizuje się w uprawach specjalistycznych, o wysokiej wartości dodanej dla najbardziej wymagających przedsiębiorstw przetwórstwa spożywczego w Europie.

ACP zna kadrę zarządzającą Spearhead od lat, a ta długotrwała, przychylna współpraca dała obu stronom przekonanie, że partnerstwo na kolejnym etapie rozwoju Spearhead będzie obopólnie korzystne.

Przemysław Głębocki, Partner Zarządzający ACP, powiedział „Cieszymy się, że możemy być częścią nowego rozdziału w historii Spearhead. Pozycja spółki jest silna i może ona wykorzystać trendy w branży, takie jak możliwość zapewnienia wiarygodnej informacji o produkcie żywnościowym (paszportyzacja) i zaostrzone wymagania w zakresie bezpieczeństwa produktów spożywczych. Jako spółka, której działalność opiera się na danych, a najlepsi w swojej klasie specjaliści wyznaczają standardy w branży, naprawdę wyprzedza swoich konkurentów. Spółka stanowi platformę do dalszej konsolidacji branży i jesteśmy gotowi wspierać Tomasza i jego zespół w rozwoju organicznym, a także poprzez nowe przejęcia.”

Tomasz Zdziebkowski, prezes Spearhead, powiedział: „Będąc integralną częścią lokalnych społeczności w całym regionie oraz europejskiego ekosystemu produkcji żywności, mocno wierzymy, że rolnictwo regeneracyjne w połączeniu z najnowszą technologią i najwyższymi standardami bezpieczeństwa żywności jest kluczem do osiągnięcia długofalowego sukcesu. Podzielamy ten pogląd z ACP i jesteśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni do naszych możliwości rozwoju przy ich wsparciu. Dziękujemy również zespołowi z Paine Schwartz za wsparcie w ostatnich latach.”

John Atkin, Przewodniczący Rady Dyrektorów Spearhead, dodaje „Chciałbym podziękować Tomaszowi, Dyrektorowi Finansowemu - Jonathanowi Lamont i całemu zespołowi Spearhead za ich intensywny wkład w rozwój spółki. W ostatnich latach firma skoncentrowała się na swojej działalności podstawowej i umocniła swoją pozycję jednej z najbardziej zaawansowanych technologicznie firm rolniczych w Europie”.

 

W celu uzyskania dalszych informacji, prosimy o kontakt:

Przemysław Głębocki, Partner Zarządzający ACP
tel.: +48 22 654 6415

Christian Stix, Partner i Dyrektor Działu Investor Relations

tel.: +43 1 532 89 9019

acp-group.eu

 

Accession Capital Partners

Accession Capital Partners, poprzednio działająca pod nazwą Mezzanine Management, obecnie inwestuje za pośrednictwem AMC Capital IV, który zamknął się w 2018 r. kwotą 264 mln EUR i jak dotąd stanowi największy fundusz spółki. ACP jest wyłącznym doradcą grupy funduszy AMC, której łączne inwestycje wynoszą ponad 770 mln EUR. ACP działa na terenie Europy Środkowo-Wschodniej od 2000r. prowadząc swoje biura w Wiedniu, Warszawie, Bukareszcie, Budapeszcie i Pradze. Portfolio inwestycyjne funduszy jest zdywersyfikowane i obejmuje ponad 55 transakcji w 12 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Fundusze wspierają renomowani inwestorzy instytucjonalni, w tym Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, Europejski Fundusz Inwestycyjny oraz szereg banków, fundusze funduszy, fundusze emerytalne i towarzystwa ubezpieczeniowe z Europy, USA i Azji.

Spearhead International jest europejską grupą rolniczą zaopatrującą przetwórców żywności, producentów i sprzedawców detalicznych. Dysponując powierzchnią około 90 000 hektarów, dysponujemy skalą, która pozwala nam niezawodnie dostarczać produkty wysokiej jakości. Zarządzamy ryzykiem poprzez zróżnicowanie geograficzne, wybór przedsiębiorstw, zarządzanie i marketing.

Kontakt

Spearhead International Ltd
Gate 2
Hasse Road
Soham
Cambridgeshire
CB7 5UN Wielka Brytania

Tel.: +44 (0) 1223 233263

Powrót